![](https://epikyklos.gr/wp-content/uploads/2024/07/01_DM5A3777-1024-768x432.png)
Η ανακαίνιση του διαμερίσματος των 230 τ.μ. στο Κεφαλάρι έγινε με στόχο να δημιουργηθεί ένας σύγχρονος και λειτουργικός χώρος, ενεργειακά αναβαθμισμένος.
Ο Πάνος Δραγώνας απένειμε τις διακρίσεις για το “Καλύτερο Πρώτο Έργο Νέου Αρχιτέκτονα”, η Λιάνα Νέλλα Ποτηροπούλου για την “Καλύτερη Μελέτη”, ο Ανδρέας Κούρκουλας για την “Καλύτερη Νέα Αρχιτεκτονική σε Υφιστάμενο Κτήριο”, και ο Μπάμπης Ιωάννου για το “Καλύτερο Πραγματοποιημένο Έργο”.
Η Κριτική Επιτροπή αποτελούνταν από τους Manuel Aires Mateus (AIRES MATEUS E ASSOCIADOS), Emanuel Christ & Christoph Gantenbein (CHRIST & GANTENBEIN), και Dikkie Scipio (KAAN ARCHITECTEN).
Επιπλέον, απονεμήθηκαν για έκτη συνεχή χρονιά τα Βραβεία Συναδέλφων για το καλύτερο πραγματοποιημένο έργο και την καλύτερη μελέτη. Κριτές σε αυτά ήταν οι αρχιτέκτονες που συμμετείχαν στη διοργάνωση.